Maanteeameti konkurss: LED-lambid, ümberpööratav varrukas ja spreivärvid teevad noored mehed liikluses nähtavaks 1

Maanteeamet innovaatiliste ideede konkursile laekus 50 lahendust, kuidas mehed liikluses silmapaistvaks muuta.

Maanteeameti konkurss: LED-lambid, ümberpööratav varrukas ja spreivärvid teevad noored mehed liikluses nähtavaks

Konkursil osales 25 inimest ja asutust, kellelt laeuks ühtekokku 50 ideed.

„Ideid tuli seinast seina – pakuti nii seadusemuudatusi, kui kampaaniate loovlahendusi, kuid enim esitati erinevaid variante spreivärvide ja LED-tulede kasutamiseks. Konkursile laekus ka ideid, millel oli kaaskiri, kuidas konkursi sihtrühmas tunti ära iseend ning mõeldi, mis paneks just iseennast liikluses nähtavaks tegema. Märkimisväärne hulk ideedest oli aga suunatud otseselt rõivatootjatele: toota tuleb rõivaid, millel on kvaliteetsed helkurelemendid juba olemas,“ sõnas Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Gerli Grünberg.

Kuna ideid tuli oodatust oluliselt rohkem, siis antakse kolme peaauhinna kõrval välja ka kaks eriauhinda.

Peaauhinna laureaadid on:

KRENTU, kes oli loonud soliidse ja maskuliinse disainiga helkiva toote „Hammasratas“, millel on kolm erinevat kinnituslahendust. Seda võib kanda jope küljes, kasutada võtmehoidjana või riputada koti külge.

George Zhordania esitas neli ideed, millest eriti tähelepanuväärsed olid:

Luua ettevõte Traffic Trend. Idee kohaselt tuleks luua veebipood, mis müüb helkurvärvi ja erinevaid innovaatilisi lahendusi (näiteks mustrid, šabloonid) helkurvärvi kasutamiseks. Seeläbi populariseeriks ettevõte trendikate liikluskaitsevahendite kasutamist noorte meeste seas.

Korraldada liiklusohutusalane nn hackethon, mille raames luuakse mobiilirakendused või lisavidinad, mis aitavad leida lahenduse liiklusohutuse põletavaimatele teemadele (sh meeste nähtavaks tegemisele).

Erkki Laur, kelle ideeks oli luua magnetiliselt riiete külge kinnituv humoorika lahendusega helkurtoode, mille juures on kasutatud ka valgussensoriga LED-tehnoloogiat.

Eriauhinna laureaadid on:

Mäetaguse Kooli neljas klass, kelle ideeks oli luua ruumiline helkur, mille sees on helendav auto. Soovi korral peaks olema võimalik ka sisse lülitada väike LED-lamp vilkuvate tulukestega.

Baltman, kes on mitmete meeste mantlite varrukarihmade pahemale poolele lisanud helkurkanga. Helkurkanga saab pimedas liikudes lihtsalt välja pöörata ja seeläbi end paremini nähtavaks muuta.

Põnevamad valgustpeegeldavad tooted, mis sobivad nii noorele kui vanale, mehele ja naisele, on välja toodud www.silmapaistev.ee.

28.12.2017 16:00
Auto

Kommentaarid

valdur1 3 nädalat tagasi
Paljude ideede kohta on küsimus, kas need on Eestis legaalsed. Nt. CE märgistusega lõng. Ostes on lõngal peal CE märgistus, kuid tehes mütsi kaob ju CE ära, ainult tegija teab , millest müts tehtud.
Sama on ka sel juhul kui kasutad võtmehoidjate, ripatsite, ranitsakaunistuste jm. tegemiseks helkurkangast. Aga kuidas suhtuda helkuritesse, mis on käsitööna valmistatud nt. liiklusmärkide helkurkilede jäätmetest? Kõige lihtsam, keelata kasutamine.
Ettepanek lapsevanematele ja teistele liiklejatele- tehke fotokaga (telefoniga) ja välklambiga oma lapse riietest või leludest pilt ja kui foto ei kõlba avaldamiseks- liiga eredad plekid helkurite kohal, siis kõlbavad need riided-jubinad kasutada liikluses. Need helgivad. Aga kui helkur lihtsalt läigib, visake see minema, see on praaktoode või mõeldud muuks otstarbeks, mitte elukindlustuseks liikluses. Ja muidugi soov et uuel aastal võtaks valitsus vastu otsuse väljaspool asulaid pimedal ajal jalgratturil ja jalakäijal kohustus kanda helkurvesti! (tsiklimehed juba kasutavad vabatahtlikult).
Lõpetuseks (naljaga pooleks)- juba on välja mõeldud helkursprei värvid. Jahimehed- kasutage küttimiseks helkursprei kuule. Humaanne, loomad elus ja autojuhtidel ohutum liigelda.

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.