Unistuste garaaž 10 tuhande või 100 miljoniga

Kui te saaks alustada oma autokollektsiooni, siis millised autod te sinna ostaksite? Autoleht koostas uue aasta puhul viis unistuste garaaži erinevatel hinnatasemetel, alustades vaid 10 000 eurost.

Unistuste garaaž 10 tuhande või 100 miljoniga 2

Unistuste autosid valima asudes seadsime endale limiidid 10, 25, 50 ja 100 tuhat eurot ning kohustuse piirduda kõikidel puhkudel viie autoga. Viiendas klassis loobusime rahalisest limiidist ja lasime unistustel täiesti vabalt lennata. Viide unistuste garaaži mahtus kokku 25 autot.

Kui miljonär või ka 100 000 euro omanik saab endale osta viis vägagi vägevat autot, siis millisest viiest autost saab unistada 10 000eurose eelarve juures? Valik polegi nii lihtne, kui esmapilgul tundub!

Mõned näited:

Renault Twingo, hind 800 eurot. Esimese põlvkonna Twingosid liigub Eesti turul vähe ja veel vähem kohtab poolkabriolette. Avatav riidest katus lubab aga nautida kabrioleti võlusid, ilma et auto näeks katus suletuna sõites välja kohmakalt käsitöönduslik. Auto on vaid 3,4 meetrit pikk – seega sobib ennekõike linnasõitudeks –, kuid tänu mullikujule üsna ruumikas. Ühtlasi võib ennustada, et Twingo on peagi kõrges hinnas youngtimer’ite harrastajate seas ja ütleme 30 aasta pärast vanasõidukite kokkutulekutel samasugune rahva lemmik kui praegu näiteks BMW Isetta.

McLaren F1 LM, hind 50 miljonit eurot. McLaren F1 lugu on autohuvilistele hästi teada: 1990ndate kiireim tänavaauto, seega ka terve autosajandi kiireim ning tänaseni kiireim vabalthingava mootoriga seeriaauto. Ühtlasi kujutab McLaren F1 paljude jaoks põhjust, miks 21. sajandi superautod enam samavõrd unistamisväärsed ei tundu.

Loe pikemalt 10. jaanuari Autolehest.

10.01.2018 16:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.