Maanteeamet: edukalt läbitud sõidueksam ei ole müüt 1

Maanteeamet võttis 2017. aastal vastu 36 355 sõidueksamit, millest 50% moodustasid korduseksamid. B-kategooria sõidueksameid võeti vastu 26 815 tükki ja edukalt sooritas selle 43% juhikandidaatidest.

Maanteeamet: edukalt läbitud sõidueksam ei ole müüt

Autokool valmistab juhikandidaadi ette iseseisvalt ja ohutult liikluses hakkama saamiseks, kuid hea tulemuse saavutamiseks peab juhikandidaat ka ise õppima. Sõidueksam annab hinnangu õppeprotsessi tulemuslikkusele, kirjutab Maanteeamet.

Alates 2017. aasta juulist viis Maanteeamet sisse muudatuse, kus B-kategooria sõidueksamile registreerimisel hakati eelistama esmakordselt eksamile tulijaid ning korduseksami sooritamise võimalus tekkis juhikandidaadil üldjuhul kuu möödudes.

„Muudatuse tingis asjaolu, et niinimetatud  sarieksamineeritavad broneerisid pidevalt sõidueksamiaegu ja ei panustanud enda täiendamisse. Pigem käidi eksamil sõitu proovimas ja õppimas. Pärast muudatust on eksami mittesooritanud juhikandidaadid võtnud autokoolidest märkimisväärselt rohkem lisatunde,“ selgitab Vanamõisa.

Kui muudatuse alguses läbis B-kategooria sõidueksami vaid 39 protsenti juhikandidaatidest, siis detsembris oli läbisaanute arv tõusnud 50 protsendile. Kuna tulemused on paranenud ja lisasõidutunde võetakse rohkem, otsustas Maanteeamet, et alates veebruarist saab juhikandidaat sooritada korduseksami vabade aegade olemasolul kaks nädalat pärast eelneva eksami ebaõnnestumist.

2017. aastal lahendas Maanteeamet 206 vaiet. Sõidueksami tulemus vaidlustati 193. korral, millest rahuldati 19. Teooriaeksami tulemus vaidlustati 13. korral ning otsust muudeti kolmel korral.

Maanteeameti kodulehel saab tutvuda sõidueksamitega seotud statistikaga. See uueneb iga kuu esimesel nädalal. Maanteeameti kodulehel olev statistika näitab vastuvõetud ja läbitud sõidueksamite arvu erinevates maakondades. Lisaks saab tutvuda autokoolide õpilaste sõidueksami läbimisprotsendiga kõigi kategooriate ja büroode kaupa. Statistikaga saab tutvuda siin: www.mnt.ee/et/ametist/statistika/autokoolide-statistika

11.01.2018 16:00
Auto

Kommentaarid

Sass 6 päeva 15 tundi tagasi
Autokoolist ja ARK eksamitest. Läbisin ise mõlemad eksamid esimese korraga, aga tegelikult hiljem järgi mõeldes oleks pidanud rohkem sõite võtma ja teooria tundides oleks võinud olla rohkem elulisi näiteid ja liiklusõnnetuste tagajärgi. Olen teinud lolle vigu & valearvestusi, aga mul vedas, sest üheks faktoriks oli kindlasti isa ostetud vabalt hingav 55 kw mootoriga auto. Täna sõidan autoga üle 40 000 km aastas.

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.